Dieta ketogenna, ketogeniczna, keto, ketoza

Co to jest dieta ketogeniczna?


Dieta ketogeniczna – co warto o niej wiedzieć

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na dietę ketogeniczną. Według wielu przynosi ona dobre rezultaty w spalaniu tłuszczu. Jest to dieta, na której nie będziemy głodować.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna zakłada spożywanie głównie tłuszczu. W normalnej diecie 50% energii dostarczamy z węglowodanów, 35% z tłuszczu i około 15% z białka. W przypadku diety keto ograniczamy spożycie węglowodanów do maksymalnie 50 g dziennie. Jako główne źródło energii posłużą nam tłuszcze. W naszym organizmie po pewnym czasie dojdzie do ketozy, czyli intensywnego spalania tkanki tłuszczowej. Małe spożycie węglowodanów obniża poziom glukozy we krwi, co zmniejsza uczucie głodu. Tłuszcz z kolei zwiększy ilość ciał ketonowych we krwi.

Co jeść na diecie keto?

Co jeść na diecie keto?

Dieta ketogeniczna błędnie kojarzy nam się że spożywaniem dużej ilości fast-foodów. Co prawda są one tłuste, jednak zawarte w nich tłuszcze nie są zdrowe. Oczywiście możemy na diecie spożywać fast-foody, jednak zdecydowanie lepiej samodzielnie przygotowywać posiłki. Dieta keto jest wybierana przez osoby chcące schudnąć, a także przez wielu sportowców. Tłuszcz wchłania się wolniej, dlatego też będziemy mieć więcej energii w ciągu dnia.

Klopsy z mięsa mielonego
, ,

Zrób zakupy keto online