Dieta ketogenna, ketogeniczna, keto, ketoza

Co to jest dieta ketogeniczna?


Pomocne wskazówki przy rozpoczynaniu diety ketogenicznej

Rozpoczynanie jakiejkolwiek diety może przysparzać pewne problemy i dla większości ludzi będzie momentami trudne. Do trudnych i wymagających diet, z całą pewnością możemy zaliczyć osławioną w ostatnich czasach dietę ketogeniczną. Przestawienie się na Keto, to nie tylko zmiana samej diety, ale to kompletna zmiana całego stylu życia.
Jednak, przy odpowiedniej organizacji i właściwym podejściu niekoniecznie będziemy musieli odwracać nasz dotychczasowy świat do góry nogami.

Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne, i które pomogą w bezstresowym przejściu na Keto-Dietę

Zwiększ swoją świadomość i wiedzę. Nauczenie się jak czytać informacje żywieniowe na produktach wydaje się być kluczową umiejętnością jeśli chcemy trzymać się zasad diety ketogenicznej. Ćwicz analizowanie tabelek z zawartością makroskładników, żeby rozpoznawać zawartość węglowodanów, węglowodanów netto, błonnika, białka – wszystko po to by mieć pewność, że pozostanie się w stanie ketozy.

Załaduj sobie na telefon aplikację, która pomoże Ci w liczeniu makr.

Podziel się z rodziną i przyjaciółmi swoimi celami. Jeśli Twoi najbliżsi będą wiedzieli, że przechodzisz na nową dietę, i że zależy ci na niej, będą wielkim wsparciem dla Ciebie.

Wybieraj restauracje mając w głowie swój główny cel. Nie idź np do meksykańskiej knajpki jeśli wiesz, że będą cię kusiły tam nachosy i tortille.

Kup sobie książkę z keto przepisami, zacznij korzystać z serwisów online poświęconych diecie keto. Dzięki temu staniesz się bardziej kreatywny, a twoja dieta nie będzie nudna. Większość ludzi martwi się, że dieta Keto jest zbyt restrykcyjna – przekonaj się , że zawsze znajdziesz sposób by była ciekawa!

Podczas wyjazdów – planuj w przód. Zastanów się gdzie będziesz jeść i co będziesz jeść. Jeśli to niewykonalne trzymaj się zawsze głównej zasady – dużo zdrowych tłuszczów, minimum węglowodanów, umiarkowana ilość białka. Pokarmy jak najmniej przetworzone.

Przynoś własne jedzenie – jeśli idziesz na jakąś imprezkę – weź swoje przekąski. Dzięki temu nie będziesz czuł się dziwnie, gdy okaże się, że na stole nie ma niczego co możesz zjeść. Pilnuj by w twojej lodówce zawsze były produkty, z których zrobisz smaczny keto posiłek.

I pamiętaj, że tak naprawdę wszystko dzieje się w naszych głowach. Mając przed oczami klarowną wizję siebie w wersji szczupłej i zdrowej trudniej będzie Ci odpuścić, a łatwiej wytrwać, nawet gdy będziesz mieć chwilę słabości.

, , , , , ,

Zrób zakupy keto online