Dieta ketogenna, ketogeniczna, keto, ketoza

Co to jest dieta ketogeniczna?


Sprawdzone korzyści diety ketogenicznej

W ostatnich latach dieta ketogeniczna staje się coraz bardziej popularna. Dieta została pierwotnie opracowana, aby pomóc ludziom radzić sobie z napadami, ale od tego czasu wykazano, że ma wiele zalet takich jak:

 1. Utrata masy ciała: Dieta ketogeniczna jest doskonałym narzędziem do odchudzania, ponieważ hamuje apetyt i zmniejsza liczbę spożywanych kalorii.
  utrata masy ciała
 2. Przejrzystość umysłu: Dieta ketogeniczna może poprawić jasność umysłu, zapewniając stały dopływ energii do mózgu, co może zmniejszyć ryzyko mgły mózgowej i innych problemów poznawczych.
  czysty umysł Dieta ketogeniczna
 3. Zmniejszone stany zapalne: Dieta ketogeniczna zmniejsza stany zapalne poprzez eliminację z diety zbóż, cukru, nabiału, roślin strączkowych i innych zapalnych pokarmów.
  Zmniejszone stany zapalne: Dieta ketogeniczna
 4. Lepsze zdrowie jelit: Zboża mogą powodować podrażnienie i stany zapalne jelit, gdy są spożywane w nadmiernych ilościach.
  Lepsze zdrowie jelit

Czym jest dieta ketogeniczna?


Dieta ketogeniczna to dieta niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa. Powoduje, że organizm wytwarza ketony, które są formą energii wykorzystywaną przez mózg i mięśnie. To dieta wysokotłuszczowa i niskowęglowodanowa, która może pomóc Ci schudnąć i poprawić stan zdrowia. Nazywa się „keto”, ponieważ sprawia, że organizm wytwarza małe cząsteczki zwane „ketonami” jako źródło energii, zamiast spalać cukier z węglowodanów.

Celem diety ketogenicznej jest osiągnięcie stanu zwanego „ketozą”, w którym organizm zaczyna wytwarzać małe pojemniki (zwane „ketonami”), które służą jako paliwo dla mózgu i mięśni zamiast glukozy (cukru) z węglowodanów.

galaretek w cukrze jest zakazany na keto
Cukier w takiej postaci galaretek w cukrze jest zakazany na keto

Jak szybko wywołać ketozę?


Ketoza to stan metaboliczny, w którym organizm wytwarza w wątrobie ketony wykorzystywane jako energia. Proces ten zachodzi, gdy spożycie węglowodanów jest niskie, a tłuszczów wysoka.

 1. Spożywaj mniej niż 20 gramów węglowodanów dziennie

 2. Zjedz wystarczającą ilość białka dla swojego poziomu aktywności

 3. Pij dużo wody

 4. Monitoruj poziom ciał ketonowych we krwi
butelka wody na ketozie
Zaprzyjaźnij się z butelką wody

Pozbądź się cukrów z diety

Wyeliminowanie cukrów i skrobi może być ogromną pomocą w odchudzaniu. Kiedy odetniesz cukier, nie będziesz głodny i będziesz mógł jeść mniej. A kiedy wyeliminujesz skrobię, poziom cukru we krwi pozostanie stabilniejszy, a organizm nie będzie wytwarzał tylu skoków insuliny.

Ćwiczenia to jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby schudnąć i utrzymać ją na dobre. Pomaga kontrolować apetyt, zwiększając poziom hormonów, które sprawiają, że czujemy się pełni jak serotonina lub endorfiny. Pomaga również naszemu organizmowi wydajnie wykorzystywać energię, co oznacza, że nie będziemy mieć tylu ochoty na cukry i węglowodany.

Śledź swoje makroelementy

Dieta ketogeniczna to dieta niskowęglowodanowa, wysokotłuszczowa i umiarkowana białkowa. Zazwyczaj zawiera 75% tłuszczu, 20% białka, 5% węglowodanów. Celem tej diety jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Ketoza występuje, gdy twoje ciało nie ma wystarczającej ilości glukozy z węglowodanów, aby spalić energię, więc zamiast tego spala tłuszcz. Prowadzi to do utraty wagi, a także innych korzyści zdrowotnych, takich jak poprawa poziomu cholesterolu i zmniejszenie ryzyka chorób serca.

, , , ,

Zrób zakupy keto online